Teslimat ve İade

Sipariş ettiğiniz ürünlerin çoğunluğu normal şartlarda aynı gün kargoya verilmekle birlikte bazı ürünlerde ve bazı durumlarda bu süre, maksimum 3-4 işgünüdür. Ürünleriniz Aras Kargo ile gönderilecektir. Teslim işlemleri, Havale/EFT ile yapılan ödemelerde ödeme onaylandıktan sonra başlayacaktır.

Şehir merkezleri dışında kalan adreslere olan süreler teslimat adresine göre farklılık gösterebilir.

Siparişiniz kargoya verildiğinde e-mail ile bilgilendirilirsiniz. Kargo takip numaranızı Aras Kargo web sitesinde "Gönderi Sorgula" bölümüne girerek kargonuzun durumunu detaylı takip edebilirsiniz:

Anlaşmalı kargo şirketimize teslim edilen ürünleri, size ulaştırılamadığı takdirde kargo şirketinin belirttiği sürede en yakın şubeden teslim almalısınız. Aksi takdirde ürünleriniz kargo şirketi tarafından firmamıza iade edilmektedir. Firmamız, kargo firmasından kaynaklanabilecek gecikmeli teslimattan sorumlu tutulamaz.

Taşıma sırasında oluşacak hasarlardan kargo firması sorumludur. Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için ürününüzü, teslim aldığınız anda kargo yetkilisinin yanında açıp kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer ürününüz kargoda zarar görmüş ise ürünü teslim eden kargo yetkilisine rapor tutturarak iade etmeniz gerekmektedir.

Tüketici yasaları çerçevesinde müşteri, ürünün tesliminden itibaren 14 gün içerisinde koşulsuz olarak ürünü satıcıya teslim edebilir. Firma politikamız gereği bu taahhüde tamamen uymaktayız. Bunun için ürünün kullanılmamış olması gereklidir. Ayrıca ilgili yasalar ürünün iadesi için, “iadede ürün ambalajının, ürünün yeniden satışına engel olmayacak şekilde olması” koşulunu belirtmektedir. Biz ürünlerinizi orijinal ambalajı sağlam kalacak şekilde ekstra ambalajlayarak tarafınıza göndermekteyiz. Lütfen siz de iade edeceğiniz ürünleri orijinal ürün ambalajınıza zarar vermeyecek şekilde (kargo barkodu ürün orijinal kutusuna yapıştırılmayacak şekilde) ambalajlayarak kargo firmasına teslim ediniz.